Δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο, είναι η Εϊμπάρ!

Σούπερ διπλό πήρε η Εϊμπάρ μέσα στην έδρα της Βιγιαρεάλ και πλέον ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας στη La Liga στην Ισπανία, κάνοντας όνειρα που φτάνουν μέχρι και έξοδο στην Ευρώπη.

Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν 3-2 τα «κίτρινα υποβρύχια» χάρις σε ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο όταν και σημείωσαν όλα τα γκολ τους....
 Στο 48’ ο Πέδρο Λεόν σκόραρε από το σημείο του πέναλτι, μετατρέποντας σε γκολ μια φάση για την οποία υπήρξαν σοβαρές ενστάσεις κι έτσι ισοφάρισε το γκολ του Σοριάνο από το 18’. Όταν ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα ξανά για λογαριασμό της Βιγιαρεάλ, η ομάδα του είχε δεχτεί ήδη άλλα δύο!

Βέβαια, στο μεταξύ οι γηπεδούχοι είδαν την τύχη να τους γυρίζει την πλάτη καθώς είχαν ένα δοκάρι ενώ φωνάζουν και για μια περίπτωση πέναλτι…

Μετά από 54 λεπτά αγώνα μια προβολή του Κίκε είχε δώσει ξανά το προβάδισμα στην Εϊμπάρ, ενώ το πλασέ του Ινούι στο 77’ της χάρισε αέρα δύο τερμάτων, ικανό να της δώσει τη νίκη.