Τριφύλλι για κλάματα

Με «σκληρό» τρόπο μπήκε το 2017 για τον κακό Παναθηναϊκό.

Οι πράσινοι ηττήθηκαν με σκορ 1-0 από τον «τσαμπουκαλεμένο» Πλατανιά και έχασαν... την οποιαδήποτε επαφή τους με την κορυφή, αφού πλέον βρίσκονται στο -12 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό....

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 74’ από τον Μπανανά, μετά από γκάφα ολκής του Τελάντερ (έκανε… τσαφ σε διώξιμο) κι ενώ στη φάση «κοιμήθηκε» εξ ολοκλήρου η άμυνα των φιλοξενούμενων.

Πολύ κακή εμφάνιση για το τριφύλλι στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα όπου κατέγραψε μόλις μία τελική(!) στο 43’ με τον Μπεργκ. Στο δεύτερο, οι παίκτες του Ουζουνίδη «ανέβηκαν» ελαφρώς, έφτιαξαν -επιτέλους- κάποιες ευκαιρίες, αλλά τους… πάγωσε ο Αφρικανός των Κρητικών. Ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα έκανε ο Κουρμπέλης, ο οποίος αγωνίστηκε για 90λεπτά, ρίχνοντας σχεδόν αποκλειστικά το βάρος στα αμυντικά του καθήκοντα, δίχως να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση.