Η Σίτι διέλυσε τη Γουέστ Χαμ, ο Αγουέρο διέλυσε όλα τα ρεκόρ!

Ποιο ντέρμπι;

Στο -υποτίθεται- πιο αμφίρροπο ζευγάρι του 3ου γύρου στο FA Cup, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε «σμπαράλια» τη Γουέστ Χαμ και με το απίστευτο 5-0 μέσα στο Λονδίνο, πήρε, με πανηγυρικό τρόπο, την πρόκριση για την επόμενη φάση του αρχαιότερου ποδοσφαιρικού θεσμού....
 Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς, ο Κουν Αγουέρο, με τον Αργεντινό να «γράφει» το 4-0 στο 50' και να γίνεται ο 3ος σκόρερ όλων των εποχών στην ιστορία των «πολιτών», με 153 γκολ και αυτό, μέσα σε 5,5 χρόνια!

Τα υπόλοιπα τέρματα για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, που ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο και «καθάρισε» με τρία γκολ σε ένα δεκάλεπτο, από το 33' το 43', πέτυχαν οι Τουρέ (άνοιξε με πέναλτι το σκορ), Σίλβα και Στόουνς, ενώ αυτογκόλ σημείωσε ο Νόρντβεϊτ.