Πήρε απ’ το χέρι τον ΠΑΟΚ ο Μάτος!

Βγήκε μπροστά ο Λέο Μάτος και ο ΠΑΟΚ επέστρεψε και πάλι στις νίκες στο πρωτάθλημα. Ο Βραζιλιάνος με δύο τέρματα έκανε όλη την δουλειά για την ομάδα του Ίβιτς που έφτασε στο 3-0 κόντρα στον Πλατανιά στην Τούμπα.

Καλό πρώτο ημίχρονο στη Θεσσαλονίκη με τους Χανιώτες να μην φοβούνται και να προβληματίζουν αρκετά τον «δικέφαλο του Βορρά»....
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά του Μάτος στο 61ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης «καθάρισε» το τρίποντο πετυχαίνοντας και το δεύτερο τέρμα της ομάδας του στο 81’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε ύστερα από αυτογκόλ του Μπανανά στο 87’.

Έτσι, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις σερί ήττες στο πρωτάθλημα κι έφτασε τους 14 βαθμούς, ενώ οι Κρητικοί έμειναν στους 11.