Το ξεχνάει, προχωράει

Το ξεχνάει, προχωράειΟ Ολυμπιακός προσπάθησε να βάλει δύσκολα για τη Μπάγερν Μονάχου και τα κατάφερε για ένα χρονικό διάστημα. Οι ερυθρόλευκοι, δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή στην άμυνα, έμειναν όρθιοι κόντρα στην πανίσχυρη γερμανική ομάδα, μέχρι το 52ο λεπτό.
Στο λεπτό αυτό ο Μίλερ με ένα τυχερό σουτ από πλάγια...
θέση η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ρομπέρτο άνοιξε το σκορ και έβαλε τέλος στις ελπίδες των ερυθρολεύκων.

Στη συνέχεια, ο Μάρκο Σίλβα φρέσκαρε επιθετικά τον Ολυμπιακό, ο οποίος όμως τα χάλασε στο τέλος του αγώνα. Δέχθηκε δύο τέρματα από τους γερμανούς, στο 88ο λεπτό με τον Γκέτσε και στο 90+2 με πέναλτι του Μίλερ.

Η πρεμιέρα των ερυθρολεύκων στο Τσάμπιονς Λιγκ μπορεί να μην ήταν καλή, ωστόσο δεν είναι και καταστρεπτική. Οφείλουν να κοιτάξουν στα επόμενα παιχνίδια για να διεκδικήσουν ό,τι καλύτερο μπορούν για τη συνέχεια της διοργάνωσης σε έναν όμιλο όμως που έχει μπει φωτιά μετά την εντός έδρας νίκη 2-1 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ επί της Άρσεναλ στο άλλο ματς.