Είδε αστεράκια!

Είδε αστεράκια!Ήταν σκληρή με τον Αστέρα η Τότεναμ. Οι Λονδρέζοι με δύο γκολ (το ένα ποίημα) από το πουθενά στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενοι την κατάρρευση των Αρκάδων στο δεύτερο 45λεπτο έφτασαν εύκολα στο 5-1 δίνοντας ένα γερό μάθημα στους παίκτες του Βεργέτη.

Όλα εύκολα στον δρόμο της Τότεναμ στο πρώτο ημίχρονο. Οι Άγγλοι πήγαν στο αποδυτήρια με το 2-0 στην τσέπη έχοντας αξιοποιήσει ιδανικά τις ευκαιρίες του. Πρώτα με σουτ του Κέιν στο 13’ κι εν συνεχεία με σουτ-τακουνάκι (!) του Λαμέλα στο 30’. Οι Αρκάδες αν και μπήκαν καλά στο δεύτερο ημίχρονο στο «White Hart Lane» στην συνέχεια κατάρρευσαν και οι γηπεδούχοι τους τιμώρησαν με ακόμη ένα τέρμα του Αργεντινού στο 66’ και ακόμη δύο του Κέιν, που πέτυχε χατ-τρικ, στο 76’ και στο 81’. Στο φινάλε η Τότεναμ έμεινε με δέκα, λόγω αποβολής του Γιορίς στο 87’, με τον Μπαράλες να νικάει τον Κέιν (που κάθισε κάτω από τα γκολπόστ ελλείψει αλλαγών) με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 89’, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.